top of page

BlueLight
Mavi Işığı Kesme Teknolojisi

bluecut.jpg

BlueCut teknolojisi tüm LCD ekranlı dijital cihazlardan, güneşten, enerji tasarruflu ampullerden yayılan, gözümüzün en çok yorulmasına sebep olan, kısaca mavi ışık olarak adlandırılan yüksek enerjili görünür ışığı (HEV) 420 nm dalga boyuna kadar filtre eden teknolojidir.

 

Gün içerisinde yoğun bilgisayar kullanan, ya da yoğun ışıklı ortamlarda bulunan kullanıcıların yaşadığı göz yorgunluğu, baş ağrısı, gözde kızarma ve sulanma gibi astenopik etkileri azaltma konusunda büyük fayda sağlar. Ayrıca yapılan araştırmalara göre katarakt ve yaşa bağlı makula dejenerasyonundan (AMD) korunma konusunda katkı sağlamaktadır. Yine son araştırmalara göre biyolojik saat olarak da bilinen sirkadyen ritmin (vücudun yenilenme ve uyku düzeni) düzenlenmesine yardımcı olmaktadır.

BlueCut teknolojisi EyeArt modellerine hazır olarak uygulanmaz. Mavi ışıktan korunma özel olarak talep edildiği takdirde EyeArt oftalmik cam çeşitlerinin hepsinde BlueCut teknolojisi uygulanabilir. BlueCut özelliği ile sipariş edilen EyeArt BlueCut oftalmik camlar 420 nm dalga boyuna kadar olan yüksek enerjili mavi ışığı filtre eder.

bluecut.png
bluecut kaynaklar.jpg

Mavi Işık Kaynakları

bottom of page