top of page

HighTech AR
Kaplama Teknolojisi

HighTech-AR_Katmanlar.png

Super Hydrophobic HighTech AR Kaplama

  • HighTech AR kaplamalı gözlük camları yansımaları minimuma indirerek ışık geçirgenliğini yaklaşık %99 oranında artırarak daha net görüş sağlar. Oftalmik camlarda görmeyi zorlaştıran yansımaların HighTech AR kaplama ile önlendiği için özellikle gece araba kullanırken, bilgisayarda çalışırken, televizyon izlerken ve floresan ışığında çalışırken görme netliği artar.

  • HighTech AR kaplama, en üst kalite süper hidrofobik katmanı sayesinde cam yüzeyinde gözle görülmeyen mikro gözenekleri doldurup oftalmik cam yüzeyini pürüzsüz hale getirir. HighTech AR kaplamalı optik camlar süper kaygan bir yüzeye sahip olurlar.

  • HighTech AR kaplamalı oftalmik camlar çok daha zor kirlenir ve kolay temizlenir. Kiri ve parmak izini çok az gösterir. Daha az silme, daha az çizilme demek olduğu için daha az silme ihtiyacı yaratan bu camlarda çizilme riski de düşüktür.

  • HighTech AR kaplama sayesinde oftalmik camlar daha az buğulanır. Standart kaplamalı camlara göre buğusu çok daha kısa sürede çözülür.

  • HighTech AR kaplama normal kaplamalara göre daha zor çizildiğinden bu kaplamaya sahip oftalmik camlar, standart kaplamalı camlara göre çok daha uzun ömürlüdür.

  • İyi bir antirefle HighTech AR kaplamada olduğu gibi oftalmik camın bütün yüzeyine eş bir dağılım sağlar. Böylelikle camın her tarafında aynı yeşil yansıma olur.

Hightech AR Kadin.jpg

Standart oftalmik camlarda oluşan yansımalar görmeyi zorlaştırır. Özellikle gece araç kullanma, bilgisayarda çalışma, televizyon izleme ve floresan ışığı altında çalışma gibi aktivitelerde görmeyi iyice güç hale getirir.

HighTech AR kaplamalı oftalmik camlar yansımaları minimuma indirerek net görüş sağlar.

HighTech AR Kaplamalı Gözlük Camı

Standart Gözlük Camı

bottom of page